Як американська школа заробила $ 24 млн на IPO Snap

  • Автор теми Никита
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Никита

Никита

Профессор
Пользователи
Реєстрація
19.05.2014
Повідомлення
611
Репутація
63
Вік
41
Середня школа в Каліфорнії заробила $ 24 млн завдяки вдалому вкладенню коштів в стартап Snap, пише «Інтерфакс» з посиланням на видання Quartz. Ще в 2012 р піклувальна рада школи Святого Франциска інвестувала $ 15 000 в акції Snap за порадою батька одного з учнів. У четвер школа продала дві третини своєї частки в компанії під час IPO інтернет-компанії.

Snap Inc. розмістила свої акції на Нью-йоркській фондовій біржі (NYSE) за $17 за папір, вся компанія була оцінена в $24 млрд. За підсумками першого дня торгів котирування компанії підскочили на 44%, а її капіталізація перевищила $ 30 млрд. Під час першого дня торгів зростання котирувань Snap перевищувало 50%.


Snap Inc. - Компанія, що управляє додатком Snapchat. Це фото- і відеододаток для смартфонів, який отримав особливу популярність серед молодої аудиторії. Від інших сервісів він відрізняється тим, що дозволяє публікувати зникаючі через деякий час фотографії та відеоролики. Хоча останнім часом схожі функції ввели конкуруючі сервіси - Instagram і Whatsapp (обидва належать Facebook).

Додаток було створено в 2011 р студентами Стенфорда Еваном Шпігелем і Боббі Мерфі. Ще два роки тому засновники Snapchat отримали пропозицію від засновника Facebook Марка Цукерберга продати проект за $3 млрд. Однак вони відмовилися від продажу, вирішивши розвивати бізнес самостійно.

У минулому році число активних користувачів Snapchat зросло на 48% до 158 млн і перевищило кількість користувачів Twitter. У числі інвесторів Snap є і російський бізнесмен Юрій Мільнер: його інвесткомпанія DST Global стала співвласником Snapchat в 2014 р і оцінила всю компанію в $7 млрд, писав раніше WSJ. Представник Мільнера підтверджував «Відомостям», що DST володіє часткою в Snap, але плани з продажу акцій компанії не розкрив.
 
Статус
Закрита.
Зверху