Як визнати боргову розписку - не дійсною?

startaper

Новичок
Реєстрація
04.10.2014
Повідомлення
7
Репутація
0
Вік
31
Добрий день.
Підкажіть будь ласка: чи можна виграти позов про стягнення боргу по такій розписці:
Я написав цю розписку під тиском і погрозами, а зараз чоловік подав на мене позов до суду

Розписка
Я, ПІБ,1980 р.н. (мої паспортні дані) взяв у ПІБ 15000 (п'ятнадцять тысят) доларів США на термін три місяці з щомісячною виплатою десяти відсотків прибутку.

Дата Підпис.



У цій розписці відсутні паспортні дані позивача і немає свідків.
Дякую за допомогу
 
Добрий день.
Відразу скажу, що позивач може забути про 10%, так як він не фінансова установа.
Обставини того, що ви писали розписку під тиском і погрозами (і грошей природно не брали) необхідно доводити.
Методи доведення можуть бути різні: свідки, експертиза і т.д.
Має важливе значення Ваша реакція на вчинений проти Вас злочин, а саме наявність звернення до правоохоронних органів та результат проведеного слідства.
Наявність паспортних даних кредитора, звичайно, має значення, однак не настільки значуща.
А у позивача є оригінал розписки на руках?
 
Ну по-перше розписка написана у валюті, тоді як на території України абсолютно всі угоди мають місце бути виключно в гривні, по друге якщо сума понад 51 гривню, то завірення нотаріусом обов'язкове, а підпис і тим більше печатка не мають ключового значення. Експертизу ніхто проводити не буде. Це дорого, платить за неї зацікавлена сторона та й потрібно для цього рішення суду. А навіть якщо суд присудить платити, то ви можете платити по сто гривень в місяць і ніхто не зможе заарештувати майно або вимагати платити більше. До того ж є маса моментів з судом, завжди можна відмовитися визнавати розписку, якщо доведуть що вона справжня сказати "не пам'ятаю", "не впевнений", "був не дієздатний" і.т.д. Для того власне і завіряються нотаріально такі угоди, що б потім боржник не зміг піти від оплати. У цьому ж випадку маса нюансів, по-перше сума в доларах, по друге нотаріально не завірена, свідків теж немає, сама складена розписка нерозумно, які відсотки прибутку? Чому пасивний дохід не заявлений позивачем в податкову? Тут вже позивача віли випливають, якщо суд визнає його правоту, то він займається незаконною підприємницькою діяльністю, а значить з усієї суми зобов'язаний буде сплатити податки плюс штраф, навіть не отримавши всю суму від відповідача. Якщо це питання і все мною вище викладене грамотно йому пояснити, то можливо суду не буде зовсім. До того ж судовий збір за подання позовної заяви складе 2% від суми позову плюс витрати на адвоката, а в підсумку, при позитивному рішенні суду відповідач буде виплачувати йому борг сто років, оскільки в законах не передбачений термін виплати, головне що б хоч щось щомісяця надходило на рахунок позивача
 
Есть постановление ВСУ, которое легализировало займы в валюте.

Два физлица имеют право заключать договор займа в простой письменного форме: п. 3 ч. 1 ст. 208 ЦК Украины.
По процентам прибыли согласен, но вот если кредитор не будет просить о их взыскании, то ничего не будет установлено, что будет иметь для него проблемы.

Размер судебного сбора 1%.