Чому акції ростуть, чому падають

  • Автор теми Никита
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Никита

Никита

Профессор
Пользователи
Реєстрація
19.05.2014
Повідомлення
611
Репутація
63
Вік
42
Насамперед, хочу вам сказати, що я не претендую на звання "Гуру фондового ринку". У цій статті будуть речі, які ви будете заперечувати, заперечити, доповнювати. Я відношуся до того типу людей, які завжди знаходяться у пошуках істини.

У статті я викладу лише свою думку, засновану на прочитаних матеріалах. За цим якщо у вас буде, що доповнити, або буде, що заперечити, я буду радий прочитати ваші коментарі, але прошу писати АРГУМЕНТОВАНІ коменти.

Від чого залежить ціна акції на вторинному ринку? Якщо не заглиблюватися в цей складний предмет, якщо не звертати уваги на інші дрібниці, можу сказати, що ціна на акції залежить від попиту і пропозиції.
Чим більше грошей знаходитися на ринку, тим вища ціна за акції, а якщо акцій буде дуже багато, а грошей мало, то і ціна на акції буде низькою. Коли я кажу про гроші, які знаходяться на ринку, я маю на увазі ті гроші, які не потрапляють на виробництво, саме ці гроші і впливають на курс акцій.

Можна сказати, що фондовий ринок відображає економічну ситуацію в якійсь області. Наприклад, якщо інвестори думають, що економіка в майбутньому буде зростати і інвестують в цей економічний сектор чималі гроші, то тоді попит буде більший ніж пропозиція, і акції будуть рости в ціні.

А якщо інвестори раптом запідозрять падіння економіки в майбутньому, будуть продавати свої акції, а значить, пропозиція на той момент буде перевищувати попит, відповідно ціна на акції буде падати.

Висновок. Якщо на ринок течуть нові гроші, то ціна на акції збільшитися, якщо з ринку йдуть гроші, ціна на акції падає.

Є ще варіант, коли нові гроші не надходять, але і не виводяться, тоді ринок перебувати в сплячому стані. Ми не можемо спостерігати стрімкого зростання акцій, але і стрімкого падіння теж не видно.

Сильно коливатися ринку не дають спекулянти, які налаштовані купувати акції при найменшому падінні ціни і продавати при найменшому зростанні ціни на акції. Такі дії не дають розвиватися ні бичачому, ні ведмежому ринку.

Настає час, коли на ринок приходить великий капіталіст, великий інвестор, або декілька таких інвесторів. Ця акула капіталізму починає жадібно скуповувати у величезних кількостях акції, які йому сподобалися.
Таким чином, на ринок надходять величезні суми свіжих грошей, рівновага порушується. Великі інвестори люблять купувати акції на тривалий період часу, дрібні коливання цін їх не цікавлять. Згадайте Уоррена Баффета, він не звертав уваги на дрібні стрибки і падіння цін.


Як я вже сказав раніше, рівновагу було порушено, надійшли нові гроші, ціни починають свій ріст. Що бачать в цей час середні і дрібні інвестори? Ринок зростає, а значить потрібно купувати папери. Так що вони теж приєднуються до руху і вливають своїми грошима на ринок.

Ціни на акції починають рости швидше, ринок переходить на оскаженілу стадію, коли акції починають купувати все підряд, дуже велика спокуса заробити на швидкому зростанні цінних паперів.

Такий процес не може тривати вічно, тому що гроші у всіх в обмеженій кількості, і коли приплив нових грошенят припиняється, то...

Перший варіант розвитку подій

Зростання цін припиняється, ніхто не хоче купувати акції за позахмарними цінами, ніхто і не продає їх, так як сподіватися на подальше зростання цін, ринок перебувати в сплячому стані.

Другий варіант розвитку подій

Приходить ще один великий інвестор і вливає тонни купюр на ринок, таким чином, він розганяє ціну ще вище.

Третій варіант розвитку подій


Великий інвестор розуміє, що з ринку вже не вичавити більше грошей, і продає свої акції. Рівновага втрачається, акції починають падати в ціні, тямущі і дрібні інвестори відчувають недобре і теж продають свої акції. Таким чином, гроші з ринку забираються, кількість вільних акцій збільшується, а попит на них зменшується, ринок починає падати.

Ринок переходить на стадію "ведмежого ринку", ціни на акції падають вниз з блискавичною швидкістю. Інвесторів охоплює паніка, всі намагаються якнайшвидше злити свої акції, від цього ціна на акції ще сильніше падає.

Досягнувши самого дна, ринок базується на новому рівні, який вже набагато нижчий попереднього, він знову перебувати в сплячому стані. Наш великий інвестор вже давно вивів всі свої гроші і шукає собі тепер нову жертву для капіталовкладення.

Надалі ринок знову буде розвиватися по вищесказаній схемі: сплячка, зростання, обвал.

Спасибі вам за те, що приділили час і прочитали мої думки, тепер я хотів би почути ваші. Вдалих інвестицій!
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху