Які ризики вас можуть чекати, інвестуючи в акції?

  • Автор теми Neron
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Neron

Neron

Пользователи
Реєстрація
12.04.2014
Повідомлення
360
Репутація
24
Вік
32
Інвестиції в акції - вже давно «альфа і омега» всіх інвестицій. Адже такий вид вкладення свого капіталу перевірений часом і гаманцями багатьох інвесторів з різних країн світу. А дійсно: купив акції, через час продав, паралельно з цим ще отримуєш дивіденди. Не інвестиції - а казка, чи не так?

Ось тільки вкладення капіталу в акції, - теж ризик (як і будь-який вид інвестування), при якому ви можете втратити як частину, так і весь капітал. Але якими бувають ці ризики, і звідки «ростуть ноги» у них?

Саме на ці питання мені б і хотілося відповісти в сьогоднішній статті. З неї ви дізнаєтесь про те, які ризики вас чекають, інвестуючи в акції.

Але для початку, в кількох словах мені б хотілося розповісти про саму суть інвестування в акції.

Акція - це цінний папір, який підтверджує ваше право на володіння частиною компанії. Ну, а якщо ви є власником частини компанії, то ви є власником прибутку, який вона генерує . Тобто, інвестуючи в акції (купуючи їх, ви купуєте частину компанії. З часом, вам виплачуються дивіденди. Також, якщо акції компанії виросли в ціні, ви можете їх продати.

Наприклад, ви купили акції ВАТ «Роги й копита» за ціною 100 гривень за штуку в 2012 році, за цей час, ВАТ нарощувало темпи виробництва, розширює ринок збуту, і т.д. до такої міри, що на біржі за 1 акцію вже дають 150 за штуку. Продавши, таким чином, акції, ви заробите 50% чистого прибутку.

Думаю, «на пальцях» суть інвестування в акції я пояснив, йдемо далі Ризики. Вони бувають найрізноманітніші, як і причини їх виникнення.

Політичний ризик
Політика (особливо в країнах СНД) має великий вплив на бізнес. Справа в тому, що з боку влади на компанію, акціонером якої ви є, може здійснюватися тиск (як обгрунтований, так і не дуже). Яскраві приклади: різні антимонопольні закони, «нові» податки, які тільки збільшують витрати, тим самим знижуючи прибуток компанії, і так далі.

Тому, вибираючи компанію, оцінюйте ще й політичну обстановку в цій країні.

Інформаційний ризик

У сьогоднішнє століття інформації, вплив ЗМІ стає просто величезним. Тому, будь-які негативні новини, які так чи інакше стосуються компанії, акціонером якої ви є, можуть негативно вплинути на курс акцій. Наприклад, новини про зміну влади, борги, або зниження ВВП в якійсь конкретній країні, можуть вплинути на ціну акцій багатьох компаній, які працюють на їх ринку.

При цьому, часто достовірність цих новин залишає бажати кращого. Але коли акції падають у ціні - вони просто падають, незалежно від того, має інформація реальну основу чи ні. Звичайно, у вас не вийде контролювати ЗМІ, тому якось знизити цей ризик навряд чи вдасться. Просто знайте, що він можливий.

Ціновий ризик

Мало які компанії використовують повний цикл виробництва. Тобто вони не видобувають сировину і не виробляють з неї щось. Найчастіше, якась компанія, що займається тільки чимось одним: чи виробляє матеріали, які потім продає, або купуючи матеріали, робить з них щось нове і так далі.

Тому, будь-яка зміна ціни на сировину або продукцію, може негативно позначатися на роботі компанії, і на її прибутках, отже і на вас, як акціонера.

Інвестиційний ризик

Вище я описав ситуації, коли щось погане трапляється з компаніями, акціонером яких ви є. Але буває таке, що в результаті банкрутства компанії, яка забезпечувала інфраструктуру втрачає прибуток і «головна» компанія. Це може бути, наприклад, при банкрутстві банку, який забезпечував кредитами компанію, або брокера, який виводив акції на фондову біржу, і т.д.

Але радує те, що такі ризики можуть бути застрахованими, що не може не радувати!

Ризики старіння бізнесу компанії

Як ви бачите, в наш час все змінюється не просто швидко, а дуже швидко. Змінюється картина світу, змінюється ринок, а разом з тим і змінюються підходи до бізнесу. Наприклад, ви вирішили інвестувати в компанію, якій вже 30 років. Вона потужний гравець на ринку, і здавалося б, її позиції непохитні.

Але от приходить якась «вискочка», у якої все автоматизовано, витрати в рази менші, ніж у конкурентів, і через час вона обганяє нашого «гіганта», зважаючи на те, що методи, якими він працює, просто застаріли.

Чи може бути такий варіант, що продукція, яку випускає компанія, малоперспективна. Яскравий приклад: пейджери в 90-х, в один прекрасний момент витіснили з ринку мобільні телефони.

Тому, вибираючи компанію, майте на увазі, що деякі контори живуть більше 60-ти років, а до сотні доживають одиниці.

Рейтинговий ризик

Буває таке, що у компанії знижується кредитний рейтинг. Це найчастіше призводить до того, що фінансування бізнесу стає все більш і більш дорогим. Ці факти негативно позначаються на бізнесі.

Крім того, акції можуть впасти через те, що думки рейтингових аналітиків про ці компанії можуть бути не самими втішними. А ринок, в свою чергу реагує не зовсім адекватно, тим самим, завдаючи шкоди як компанії, так і акціонерам.

Ризик інфляції та процентних ставок

Чим більші процентні ставки, тим дорожчим стає бізнес, і тим більш дорогим стають його продукти. А якщо до цього додати ще й інфляцію (яка знижує активність споживачів, тим самим знижуючи рівень продажів), то виходить не зовсім райдужна картина.

Висновок

Сьогодні ви дізналися в загальних рисах про те, які ризики вас можуть чекати, якщо ви зважилися інвестувати в акції. Як бачите, їх досить багато, і «коріння» у них - найрізноманітніше.

До речі, це не повний список, я виділив основні і найбільш істотні. До речі, якщо вам відомі ще якісь ризики, я буду радий вислухати їх у коментарях до цієї статті.

Вдалих і прибуткових вам інвестицій!
 
Ще одним ризиком є те,що інколи підприємства, які стабільно працюють, виготовляють продукцію, навмисне нищать щоб позбутись конкурента. Самі ж власники скорочують обсяги виробництва, звільняють або скорочують персонал. Тому якщо змінився власник або починаються скорочення варто ретельно слідкувати за подіями. Хоча буває й таке, що ситуація штучно погіршується щоб продати об'єкт подешевше,а після того, як приходить новий власник ситуація стабілізується.
 
В основном только у западных компаний приличные платятся дивиденды, поэтому выгоднее всего инвестировать в акции зарубежных и желательно очень крупных и известных компаний, например акции Google, который сейчас неплохо смотрится. Но, к сожалению, чтобы выйти на иностранный фондовый рынок вам надо иметь не маленький капитал. И на фондовом рынке можно растерять немало средств, поэтому прежде всего нужно подучить основы инвестирования и трейдинга, а тогда уже потихоньку приниматься и за работу на фондовом рынке. Лучше всего инвестировать в акции как раз во время падения фондовых рынков по всему миру, так можно обоснованно надеяться на то, что в скором времени акции вернут свою стоимость и даже станут ещё дороже.
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху