80% річних на інвестиціях в картини

  • Автор теми Никита
  • Дата створення
Никита

Никита

Профессор
Пользователи
Реєстрація
19.05.2014
Повідомлення
611
Репутація
63
Вік
42
На творах мистецтва найбільш успішні інвестори примудряються заробити від 50 до 100% річних і більше, решта - 13-14%.

Основний індикатор ринку мистецтва індекс Mei Moses All Art Index останні кілька років показує щорічну прибутковість в середньому на 13,86%. За аналогічний період індекс S&P зростав у середньому на 4,68% річних, а NASDAQ - на 8,5%. При цьому, на відміну від акцій, інвестиції в мистецтво позбавлені ризиків, пов'язаних з різким осіданням вартості активу. Історія показала, що картини з роками тільки дорожчають. Незважаючи на стабільне зростання, такі вкладення можуть стати азартною грою. Окремі композиції принесли своїм тимчасовим власникам дохід до 100% річних, але за такими лотами потрібно полювати на аукціонах.
Найбільш показовими у сенсі зростання ціни роботи сучасних художників. Причому, необов'язково згадувати картини таких рекордсменів як Марк Ротко, Василь Кандинський або Казимир Малевич. Хорошу висхідну динаміку показували й інші вихідці з царської Росії та СРСР. Наприклад, робота не дуже відомого в широких колах імпресіоніста Миколи Фешина, який писав у 20-30-ті роки 20 століття, за 5,5 років принесла дохід 47,3% річних.


Микола Фешин. «Натюрморт з фруктами»​

Полотно «Натюрморт з фруктами» було куплено на sotheby's в Нью-Йорку за 320 тис. доларів, а продано через 5,5 років у Москві на аукціоні «Російська емаль» майже за 1 млн 100 тис. доларів. За цей же період курс долар/рубль виріс всього на 3,2%, індекс S&P 500 топтався біля рівня 1400 пунктів, а індекс ММВБ і зовсім з 2007 по 2012 щорічно знижувався в середньому на 1%.
Картина Філіпа Малявіна «Nude Lady with Floral Hat» принесла власнику за 5 років дохід 53% річних. А адже в 1996 році цю ж картину на аукціоні sotheby's в Лондоні взагалі не змогли продати, зате в 1998 році вона пішла з молотка за 60 тис. фунтів стерлінгів, а в 2003 її купили за 218 тис. фунтів.

Першу виставлену в Німеччині роботу нашого сучасника Валерія Кошлякова у 2005 році не вдалося продати навіть за 500 євро, а в листопаді 2013 року в Лондоні одна з його робіт пішла з молотка за 27,5 тис. фунтів стерлінгів при естімейті 15-20 тис. фунтів стерлінгів. Попитом користуються не тільки сучасні автори, але і класики. Наприклад, картина Олексія Боголюбова «Вид Венеції», написана в середині 19 століття, дорожчала протягом 3,5 років в середньому на 83%. У 2008 вона була куплена приблизно за 38 тис. доларів, в 2012 її вдалося реалізувати майже 149 тис. доларів. За цей часовий інтервал індекс ММВБ втрачав в середньому по 6% щорічно.

Роботи західних художників показують порівнянну прибутковість. Вдало обраний лот може принести власнику 15-80% річних. Аналогічні практично безризикові інвестиції в американські держоблігації UST приносять близько 1-3% річних, ставка депозиту в европейських та американських банках не перевищує, як правило, 0,5 - 2% річних. Незважаючи на такий же відсоток приросту вартості робіт східно-європейських і західних художників, обсяг західного ринку набагато більший. В картину можна інвестувати не кілька десятків тисяч, а кілька мільйонів доларів. Так, наприклад, «Портрет Джорджа Дайера» кисті Джорджа Бекона в 2000 році була продана більш ніж за 6,6 млн доларів, а через 13 років власник реалізував більш ніж за 70 млн доларів, заробивши 19% річних. Картину Амедео Мадильяни. «Оголена, що сидить на дивані (Прекрасна римлянка)» в Нью-Йорку вдалося придбати більш ніж за 16,7 млн. Через 11 років вона була продана майже за 69 млн доларів. Причина такої різниці до вартості робіт західних і східно-європейських авторів, перш за все, пов'язана з більшою інвестиційною активністю європейців і американців. Інвестори з розвинених країн давно зрозуміли, що інвестиції в мистецтво - один з найбільш високодохідних консервативних способів примножити капітал, інвесторам з країн, що розвиваються поки тільки належить для себе відкрити цей перспективний сегмент альтернативних інвестицій.
 
Много букв, цифр и информации взятой я так понимаю в необъятных просторах интернета....но и все же факт возможности заработать на любом виде вложений есть у всех. Картины, антиквариат - не всегда огромные вложения как думают многие. Стартовать можно и с небольшой суммы, что в условиях мирового кризиса очень важно. Хотя в разных условиях, возможности войти на данный "рынок" может исчисляться и десятками тысяч долларов (если к примеру брать картины украинских писателей), так и миллионами (если речь идет о наиболее раскрученных художниках).
В любых кругах инвестиций и рынков, любой товар - это "валюта", ликвидность которого определяется спросом на товар...товар в который Вы хотите инвестировать и соответственно получать прибыль.
 
Назад
Зверху