Інтуїтивний трейдинг

  • Автор теми Neron
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Neron

Neron

Пользователи
Реєстрація
12.04.2014
Повідомлення
373
Репутація
24
Вік
32
Як правило, можна розділити трейдерів на 2 групи - це системні та інтуїтивні. Якщо з системними трейдерами більш менш все зрозуміло (їх мета виявити деяку закономірність ринку, побудувати систему і чітко її дотримуватися), то у інтуїтів все набагато складніше. Як такої системи у них немає, а значить, вони торгують навмання, що в свою чергу неодмінно призведе до повної втрати депозиту. Це лише справа часу. Але давайте розберемося детальніше, що ж таке інтуїція - торгівля 50% на 50% або торгівля, має свої закономірності, які непросто описати на рівні якої-небудь системи.

Що таке інтуїція? Інтуїція - це деяке відчуття, яке підказує, що має статися, та чи інша подія. Причому насправді більшість людей володіють здатністю «пророкувати» ринок з досить високою точністю. Ці здібності, як правило, проявляються у трейдерів новачків. Не дарма кажуть - новачкам щастить. Але будь-якому починаючому хочеться стати справжнім профі і тому він готовий активно вивчати все, що тільки можна. В результаті в голові з'являється каша, а інтуїція просто куди-то зникає.

Напевно багато хто з трейдерів задавалися питанням - а чи можна розвинути інтуїцію? А якщо можна, то як це зробити? Практика показує, що розвинути свої внутрішні відчуття можна. Правда для цього треба добряче попрацювати і навіть при всьому цьому, немає ніяких гарантій, що вийде «пророкувати» ринок з досить високою точністю.

Було проведено досить багато досліджень на цю тему і навіть встановлена деяка залежність характеру людини і його торгівлі. Була виявлена закономірність між успішними трейдерами і трейдерами невдахами. І більш того, при зміні звичок, змінювалася торгівля з програшною на прибуткову.

Дослідження Білла Вільямса (та інших вчених до нього) довели, що рухи ринку є хаотичними, а не лінійними. У людини є 2 півкулі мозку - ліва і права. При цьому ліва логічна (лінійна), а права - хаотична. Тобто, думаючи правою півкулею, теоретично можна передбачити більшість рухів ринку і відповідно на цього заробити. Як змусити думати свою праву півкулю?

Питання дійсно складне. Саме час згадати про медитації. Що таке медитація і навіщо вона потрібна? Під час медитування у людини розслабляється ліва півкуля мозку і завдяки цьому починає активніше працювати права. А для неї ринок є природним середовищем, тобто права півкуля може заробляти практично завжди.

Окремо варто відзначити, що відповідає за інтуїцію не ліва або права півкуля, а те, що знаходиться за ними, причому трохи нижче (ближче до шиї). Інтуїція - це певний сигнал, який у різних людей виявляється по-різному. В одних може починати свербіти ліва або права рука (ліва - роблю правильно, права неправильно, або навпаки). У кого-то починає сіпатися око, ще хтось чхає. Це найбільш сильні ознаки інтуїції, що виділяються на фізичному рівні. Наприклад, у Джорджа Сороса під час укладання збиткових угод починала боліти спина. Варто було йому привести всі фінансові справи в порядок, як відразу все проходило.

Але зазвичай інтуїція не настільки сильна і виражається в досить слабких почуттях (бажаннях). Складно пояснити несподівані бажання або «ведення». Наприклад, якщо людина в розслабленому стані сідає за комп'ютер і їй в голову лізуть думки, такі як довгий підйом в гору, то це, швидше за все, означає, що акції якоїсь компанії будуть наполегливо рости ще тривалий час. І якщо відкрита позиція, то її треба утримувати. При вигляді спокійного моря, швидше за все, ринок буде спокійним. Якщо щось кудись падає, то і найбільш значуща для трейдера акція теж буде падати.

Інтуїція здійснюється в 2 кроки. Перший - це отримання даних у відповідь на запитання (малюнок або символ). Другий крок - правильна інтерпретація побаченої картинки. Якщо символ ніяк не виходить логічно осмислити, то тоді варто поміняти питання.

Практичні поради з розвитку інтуїції.

Зручно сядьте перед монітором комп'ютера. Зробіть глибокий вдих і, повільно видихаючи, намагайтеся ні про що не думати декількох хвилин. Можна включити спокійну музику (краще ту, яка написана спеціально для медитації) Через деякий час почнуть з'являтися деякі незрозумілі (нелогічні) картинки або символи. Просто деякий час спостерігайте за картинкою, але не аналізуйте її. Мета - записати на відеокамеру. Такий фільм триває всього кілька секунд, потім починає все-таки працювати ліва півкуля. Починаємо аналізувати побачене. При цьому треба задати собі питання:
Що цей образ нагадав в перший же момент?
Як остання картинка пов'язана з первісною?
Багато рухів було від первісного способу до остаточного?
Які почуття викликав рух?
Щоб не забути, краще записати відповіді на дані питання в блокнот.

Після того, як ця вправа буде зроблено кілька десятків разів і накопичиться статистика в блокноті, потрібно задати собі наступні питання:
Які образи або почуття завжди означають одне і теж?
Який з органів почуттів є кращим?
Які перешкоди заважають найбільше і як їх можна усунути?

З часом виробляється особистий інтуїтивний стиль. До речі, не завжди питання зростання або падіння ціни акції повинні звучати як «Зросте сьогодні акція цієї компанії?». Так як вже є досвід в торгівлі, то емоції будуть в даному випадку тільки заважати. Наприклад, те ж саме питання можна поставити по-іншому. Уявити перед собою апельсин, а за ним яблуко. Потім описати який Ви бачите апельсин, а яке яблуко. Якщо апельсин свіжий і великий, а маленьке яблуко і зморщенное, то це можна інтерпретувати як падіння ціни в найближчому майбутньому. Якщо яблуко привиділося великим і смачним (або ароматним), то ціна буде продовжувати рости.

А Ви пробували використовувати інтуїцію в трейдингу?
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху