Як вибрати хостинг для сайту

 • Автор теми WebBiz
 • Дата створення
Статус
Закрита.
WebBiz

WebBiz

Вождь
Команда форуму
Администратор
Реєстрація
11.03.2014
Повідомлення
1,577
Репутація
213
Вік
34
Вдалий вибір хостингу дозволяє власнику сайту згадувати про цю послугу один раз на рік або рідше, коли приходить час оплатити рахунок від хостинг-провайдера. Решту часу він витрачає на розвиток свого ресурсу. Але ситуація змінюється, якщо власник не врахував особливостей свого інтернет-ресурсу при виборі хостингу, або обрав хостинг низької якості. Він буде витрачати час на вирішення проблем, пов'язаних з недоступністю сайту, повільного завантаження сторінок і втратою інформації, яка зберігалася на сторінках ресурсу. Про який розвиток сайту може йти мова, якщо користувачі і пошукові системи не завжди можуть потрапити на нього?

Приділіть увагу вибору хостингу до початку роботи інтернет-проекту. Адже проблеми з доступністю і швидкістю завантаження сайту призводять до втрати відвідувачів і клієнтів, заради яких і створюється веб-сторінка.

Хостинг - фізичне розміщення інформації на сервері і організація доступу до неї через Інтернет. Класифікація хостингу здійснюється в залежності від способу надання ресурсів для розміщення даних. Найбільш поширеними є такі види хостингу - віртуальний, VDS хостинг і виділений сервер. Використовуйте цю класифікацію в якості відправної точки для вибору сервера.

Сайт-візитка і блог за інтересами: вибираємо віртуальний хостинг

Віртуальний хостинг (також називається shared-хостинг) передбачає розміщення певної кількості сайтів на одному фізичному сервері. При цьому ресурси сервера (дисковий простір, оперативна пам'ять, процесорна система, канали зв'язку) поділяються між всіма сайтами в однакових пропорціях.

Невисока вартість є одним з основних переваг shared-хостингу. Вибирайте цей вид хостингу, якщо ви бажаєте вести блог або створити сайт-візитку. На що звернути увагу, вибираючи віртуальний хостинг?
 • Оцініть обсяг дискового простору, який буде доступним для вашого сайту. Багато провайдерів пропонують клієнтам кілька тарифних планів, однією з відмінностей яких є доступний об'єм дискового простору. Віддавайте перевагу найдешевшому тарифному плану, якщо ви хочете розмістити в мережі одну html-сторінку з назвою компанії, переліком послуг і номером телефону. Тарифний план з максимальним об'ємом дискового простору знадобиться в тому випадку, якщо ви володієте відвідуваним ресурсом, інформація на якому постійно оновлюється (наприклад, сайт, на якому публікуються огляди нових моделей техніки з фотографіями).
 • Вибирайте тарифний план з необмеженим трафіком. У цьому випадку ви не зіткнетеся з проблемами, якщо відвідуваність вашого сайту несподівано швидко зросте з 10 до 500 «уніків» на добу.
 • Хостинг-провайдер повинен забезпечувати регулярне резервне копіювання даних. Це забезпечить вам збереження інформації у разі виходу жорсткого диска сервера з ладу.
Які недоліки має віртуальний хостинг? Як зазначалося вище, shared-хостинг передбачає поділ фізичних ресурсів сервера між усіма розміщеними сайтами в рівних пропорціях. Теоретично, робота одного з «сусідніх» сайтів може призвести до недоступності всіх ресурсів, розміщених на сервері. Наприклад, це може статися через хакерську атаку на «сусідів», встановлення уразливого або навіть різкого короткострокового зростання відвідуваності одного з сайтів. Ці ризики змушують хостер-провайдера обмежувати можливості власників сайту.

Що робити, якщо ви не хочете ризикувати і миритися з обмеженнями?

Популярний веб-сервіс: вибираємо виділений сервер

Оренда сервера дозволяє власнику сайту користуватися фізичними ресурсами обладнання самостійно. Орендуйте сервер в тому випадку, якщо ваш сайт є вимогливим до ресурсів, але ви не хочете самостійно купувати обладнання і витрачати кошти на його обслуговування. Що слід враховувати, орендуючи сервер?
 • Оцініть характеристики сервера, який ви орендуєте. Зверніть увагу на обсяг дискового простору, оперативну пам'ять і кількість процесорів і ядер в них. Вибір оперативної пам'яті і процесорної системи за принципом «краще більше, ніж менше» виправданий з функціональної точки зору, однак варто платити за «залізо», можливості якого ви будете використовувати лише на 50%? Тому вибирайте орендований фізичний сервер у відповідності з потребами вашого ресурсу.
 • Зверніть увагу на можливість швидкої зміни конфігурації сервера в разі виникнення такої потреби.
 • Орендуйте сервер з можливістю «гарячої» заміни жорстких дисків, що захистить ваш ресурс від зупинки в разі виходу з ладу одного з дисків.
Головним недоліком оренди виділеного сервера є висока вартість даної послуги. Що ж робити, якщо ваш ресурс ще не досяг масштабів Вікіпедії, але вже виріс з «дитячого віку» і став вимогливим до ресурсів?

Для розвиваючих проектів: вибираємо VDS хостинг

Оренда віртуального виділеного сервера (VDS хостинг) дозволить вам використовувати фізичні ресурси для розміщення сайту в точній відповідності з його потребами. Можливість раціонально використовувати фінансові кошти є головною перевагою VDS хостингу перед орендою фізичного виділеного сервера. Відсутність обмежень і ризиків, пов'язаних з «сусідніми» сайтами, вважається основною перевагою VDS хостингу перед віртуальних хостингом.

На що звернути увагу, вибираючи VDS хостинг?
 • Хостинг-провайдер повинен забезпечувати клієнтам такі фізичні ресурси в кількісному вирахуванні, які йому необхідні. Вибирайте обсяг дискового простору і оперативної пам'яті віртуального сервера у відповідності з потребами свого сайту.
 • Зверніть увагу на технологію віртуалізації, яку використовує ваш хостинг-провайдер. Віртуалізація рівня операційної системи зацікавить вас в тому випадку, якщо можливість використання встановленого ПЗ та його швидкодію, а також швидкодія мережі є для вас найбільш важливими характеристиками. Перевагою апаратної віртуалізації є практично необмежена можливість використання різних операційних систем і ПО. Також апаратна віртуалізація дозволяє короткочасно використовувати збільшений об'єм оперативної пам'яті під час пікових навантажень на сервер.
 • Зупиняйтесь на послугах провайдера, який забезпечує цілодобову підтримку клієнтів. Ця рекомендація буде корисною при виборі будь-якого виду хостингу.
Вибирайте послуги VDS-хостингу, що надаються надійним провайдером, якщо ви шукаєте золоту середину між дорогою орендою виділеного сервера та бюджетними рішеннями shared-хостингу.

І нехай ваш сайт ніколи «не лягає»!
 
Взагалі, якщо ви віддаєте перевагу українським хостинг компаніям, то я рекомендую придивитися до thehost.com.ua (в жодному разі, не прийміть за рекламу) - самі ним користуємося. Досить хороша якість, за дуже привабливою ціною. До цього часу, дуже багато перебрали варіантів, українського хостингу. Але нічого кращого за цей - не знайшлося. Не влаштовувало здебыльшого: ціна, або якість, або і одне і інше.
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху