Как почистить от мусора сервер на CentOS 7

  • Автор теми Saxno
  • Дата створення
Saxno

Saxno

Пользователи
Реєстрація
06.04.2014
Повідомлення
141
Репутація
14
Вік
40
Арендую виртуальный сервер с дисковым пространством на 80 GB сегодня увидел на одном из сайтов, что свободного места нету. Как так? ОС вместе с сайтами и панелью управления занимает максимум 30 GB, а где остальное место? Наверное забито какими-то временными файлами. Как найти эти файлы и удалить их?
 
Рішення
nikone
Вот ещё один перевод статьи как очистить место в CentOS:

Часто буває таке, що місце на сервері закінчується, а що саме зайняло дорогоціннt місце, не ясно.
Скажу наперед, що я не є системним адміністратором. Я простий користувач, ну, може знаю трохи більше, ніж простий користувач, тому я не претендую на те, що все нижче описане, єдиний і бездоганний варіант. Роблю як вмію і як мені подобається.

І так, як очистити місце на CentOS або Linux подібних системах?
Для початку нам необхідно дізнатися які папки та файли займають найбільше місця і найголовніше! Потрібно дізнатися де саме знаходяться ті самі папки і файли. Система то велика, переглядати кожну папку замучишся.

Для роботи нам потрібна консоль.
Так само підійде і...
Например вот этой командой можете найти файлы, которые занимают больше всего места:
Код:
find / -type f -size +300M -exec du -sh {} \;
Вместо 300M можете указать любой размер.
 
Вот ещё один перевод статьи как очистить место в CentOS:

Часто буває таке, що місце на сервері закінчується, а що саме зайняло дорогоціннt місце, не ясно.
Скажу наперед, що я не є системним адміністратором. Я простий користувач, ну, може знаю трохи більше, ніж простий користувач, тому я не претендую на те, що все нижче описане, єдиний і бездоганний варіант. Роблю як вмію і як мені подобається.

І так, як очистити місце на CentOS або Linux подібних системах?
Для початку нам необхідно дізнатися які папки та файли займають найбільше місця і найголовніше! Потрібно дізнатися де саме знаходяться ті самі папки і файли. Система то велика, переглядати кожну папку замучишся.

Для роботи нам потрібна консоль.
Так само підійде і Shell-клієнт, якщо у вас панель ISPmanager. Я буду використовувати Shell-клієнт, :) тому що звик до Windows і звик бачити папки і файли. Вводити в консоль команди і вбивати те, чого не бачу, не дуже люблю.

1. Насамперед необхідно виконати команду для отримання поточного стану дискового простору і всіх розділів на сервері.
команда:
Код:
df -h
Після введення команди натискаємо Enter і бачимо наступне:
Ми отримали інформацію:
- Загальний розмір диск
- Зайняте місце на диску
- Вільне місце на диску

2. Далі нам необхідно визначити, які папки займають найбільше місця.
команда:
Код:
du -sh /*
Після введення команди натискаємо Enter і бачимо наступне:
Ми отримали інформацію:
- Імена папок
- Зайняте місце на диску

Як бачимо, основне місце на сервері займає папка var.

3. Нам потрібно перейти в папку var
Команда:
Код:
cd /var
4. Перейшовши в папку var знову дивимося які папки скільки займають місця, для цього виконуємо вже знайому нам команду.
команда:
Код:
du -sh *
Власне на цьому все і закінчується. Просто рухаєтеся таким чином і дивіться на папки, які займають найбільше місця.
Як правило, найбільше місця займають файли з балками. Просто чистите їх і все. В цьому і вся суть, головне як говоритися знайти потрібні файли.

Якщо вам потрібно очистити файл.
команда:
Код:
echo -n > файл_логу
Якщо вам потрібно видалити файл.
команда:
Код:
rm -f имя_файлу
Або видаляйте через ISPmanager.
Для цього в файловому менеджері виділяєте потрібний файл або папку і натискаєте "Видалити".
Загалом не погана інструкція для того, щоб знайти всі не потрібні файли на вашому сервері CentOS.
 
Останнє редагування:
Арендую виртуальный сервер с дисковым пространством на 80 GB сегодня увидел на одном из сайтов, что свободного места нету. Как так? ОС вместе с сайтами и панелью управления занимает максимум 30 GB, а где остальное место? Наверное забито какими-то временными файлами. Как найти эти файлы и удалить их?
Для начала можно использовать команду `df -h` для просмотра текущего использования дискового пространства на сервере. Эта команда позволяет узнать, какое количество места уже занято на диске, а также сколько свободного места осталось.

Для поиска временных файлов и очистки их можно использовать утилиту `find`. Например, для поиска файлов старше 7 дней можно использовать следующую команду:

```
find / -type f -mtime +7 -exec rm {} \;
```

Эта команда найдет все файлы на сервере старше 7 дней и удалит их.

Также стоит обратить внимание на файлы логов, которые могут занимать много места. Например, логи Apache можно найти в папке `/var/log/httpd/`. Если они занимают слишком много места, то можно удалить старые файлы логов.

В целом, перед удалением файлов рекомендуется сделать резервную копию, на случай если что-то пойдет не так.
 
Назад
Зверху