Купівля-продаж сайтів. Тонкощі, про які повинен знати кожен.

  • Автор теми Никита
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Никита

Никита

Профессор
Пользователи
Реєстрація
19.05.2014
Повідомлення
611
Репутація
63
Вік
42
Сайт вже давно перестав бути дивиною. Колись на зорі сайти Укрнету створювали ентузіасти, і ніхто не думав, що на цьому можна і потрібно заробляти гроші. Сайти робилися «за просто так». Але зараз ситуація кардинально змінилася. У сфері сайтобудування і в інтернеті в цілому крутяться чималі гроші, і робота з сайтом - вже не захоплення, а цілком продуманий і прибутковий бізнес. У цій статті я хочу розглянути процес купівлі-продажу сайту з 2-х позицій: Ви купуєте, або Ви продаєте. Почнемо.

Ви - покупець
В першу чергу, потрібно визначитися для себе, який Вам потрібен сайт. Визначитися з дизайном і оформленням як таким. Наступний момент: хто буде займатися його заповненням? ВИ? Якщо не Ви, то доведеться витратитися на копірайтера або копірайтерів, для того, щоб зробити сайт максимально інформаційним і цікавим. Наступний момент: розкрутка. Якщо цією справою будете займатися не Ви, то треба буде найняти команду Сеошників і розкрутчиків для максимального підняття рейтингу Вашого сайту. Багато компаній, так і окремих осіб, які займаються сайтобудування, пропонують купити в додачу до сайту так звані сателіти. Саттеліт - це теж сайт, але менших розмірів. Він як би є доповненням до основного сайту. Таким чином, у одного сайту може бути кілька сателітів. Багато веб-майстрів вважають, що з сателітами простіше і все таке. Я б радив зайві гроші (якщо такі є) пустити не на саттеліт, а на основний проект.

Добре, припустимо, Ви вже купили сайт, наповнили або збираєтеся наповнити його вмістом, але ще не купили домен (не поставили на «движок»). До вибору хостингу варто підійти з усією серйозністю. Домени в ру. Зоні з кожним днем Яндексом індексуються все гірше і гірше. Це пов'язано з тим, що Яндекс любить старі і не дуже жалує нові сайти. Часто буває, що сайт з убогим дизайном, і «сидить» на народі займає позиції вище, ніж деякі сайти з «крутим» дизайном і з хорошим хостингом. Так, що при виборі хостингу і майте це на увазі. Краще вибирати домени com. або org. зонах. Також в жодному разі не вибирайте хостинг, де враховується трафік! Мисліть відразу глобально! Що буде якщо на Ваш сайт буде заходити тисячі або десятки тисяч відвідувачів?! Правильно! ВИ просто-напросто «розоритеся» на хостингу! Також краще вибирати відразу надійний хостинг, нехай навіть і трохи дорожче. Це Ви зрозумієте, якщо раптом сторінки сайту не будуть доступні всі 24 години, і ви просто будете втрачати відвідувачів. Краще вже раз «осісти» на одному місці, ніж переїжджати постійно.
Ціни на сайти дуже і дуже відрізняються. Це залежить від дизайну сайту, його віку, і від того наповнений він чи ні. В принципі можна купити непоганий старий сайт, прописаний в каталогах за 100 доларів, а можна знайти новий і нічим не примітний сайт за 1000 «зелененьких». Тобто ціна на сайти не зовсім залежить від об'єктивних факторів. Вона більшою мірою залежить від того, де цей сайт продається. Наприклад, на форумі мастертолка (Mastertalk.ru можна приглянути нормальний саттеліт за 40 доларів, а на «Біржі сайтів» (Birzhasaitov.ru може гордо називатися саттелитом і коштувати вже 1000 - 1500 «зелених»

ВИ - продавець
В цьому випадку у Вас завдання діаметрально протилежне. Вам треба продати сайт дорожче. Я тут розглядаю 2 варіанти:
1. Ви - господар вже наявного сайту, вже готового, прописаного в каталогах. Тоді достатньо знайти покупця для свого «товару». В інтернеті існує безліч сервісів для купівлі-продажу сайтів. Скористайтеся цим! Тільки в самому початку оцініть більш або менш реальну вартість сайту. Не занижуйте, але і не завищуйте ціну, так як і те й інше негативно позначиться на процесі купівлі-продажу.

2. Ви тільки збираєтеся зробити сайт «під замовлення». В такому випадку я раджу вивчити ринок цін на окремі елементи сайту. Наприклад, зробити такий дизайн, який буде коштувати стільки-то, наповнити сайт контентом - стільки-то. Таким чином, Ваш покупець буде чітко бачити, скільки коштує кожен компонент, і знати, як і з чого складається вартість сайту. У цьому пункті я б радив реально оцінювати свої сили. Якщо ви - новачок у цій справі, і не «загинайте» ціни на свій продукт, до небес. І навпаки: якщо Ви - непоганий фахівець у цій справі, то і просіть за свою працю відповідні гроші!

Висновок
В купівлі-продажі сайтів дуже і дуже багато «підводних каменів». В першу чергу Ви повинні зрозуміти, навіщо Вам сайт, а вже тільки потім його купувати. Якщо Ви збираєтеся продавати сайти, то Вам потрібно буде дуже багато працювати, навіть в плані пошуку покупців. Зробити сайт поодинці - це близько місяця, якщо не більше. Але і ця робота оплачується дуже гідно. АЛЕ тут - як у житті потрібно знайти свою нішу, і постійно розвиватися!
 
А також, щоб ніхто нікого не обманув при купівлі/продажі - користуйтесь нашим гарантом угод.
 
Якщо у когось виникають якісь труднощі з купівлею/продажем сайту, пишіть про свою проблему в даній темі. За консультацію на форумі - грошей не беру. :)
 
І потрібно пам'ятати, ще 1 момент: не треба купляти сайт, сугубо для заробітку. Найкращий варіант купляти сайт, на ту тему, яка викликає у вас інтерес (поєдуючи корисне з цікавим). Якщо ви купите проект на ту тему, яка Вам абсолютно не цікава, то можу спрогнозувати, що ви досить скоро перестаните підтримувати свій проект і він "помре".
 
І також потрібно пам'ятати, що домен потрібно повністю переоформлювати, тому, що це користно як для покупця так і для продавця.

Наприклад, Ви покупець і купляєте достатньо серйозний сайт, без переоформлення домену (передача пушем). Все ніби-то добре пройшло і ви сайт отримали і продовець гроші. Але проходить деякий час і у вас домен відбирають, тому, що продавець заявив у відповідні органи (як правило реєстратору домену), що домен було украдено і він нічого не продавав. Так як ви не переоформлювали домен, то формально, він зареєстрований на продавця до цього часу. Я думаю, що в такому випадку, не буде проблем відібрати у вас домен, без повернення грошей.

Ви продавець. Якщо ви продасте домен не переоформлюючи, покупець може здійснювати, через сайт протизаконні дії. А так як ви нічого не переоформлювали, то контактні дані в домені також залишуться вашими. Тому в міліції не винекне проблем знайти вас по цих даних. І ви нічого не докажите, що ви продали сайт, тому, що формлаьно сайт належить вам.
 
Наскільки я розумію можна купити як сайт ,який вже працює, так і сайт на замовлення. Але покупцеві який краще купляти? Яку роль відіграють саттеліти?
 
Наскільки я розумію можна купити як сайт ,який вже працює, так і сайт на замовлення. Але покупцеві який краще купляти?
Все залежить від вашого бюджету на сайт. Якщо у вас виділена серйозна сума на сайт, то можна купити готовий і просунутий сайт, який приносить прибуток. Це фактично покупка готового бізнесу. А якщо не має великого бюджету, але сайту хочеться, то можна замовити, чи створити шаблонний сайт самому. Але тут потрібно розуміти, що його треба буде просувати з "0", що виходить далеко не кожному.
 
Скажіть, для чого сайт саттеліт?
 
А существуют украинские площадки, где можно купить или продать украинские сайты? Просто хотелось бы посмотреть что люди предлагают у нас.
 
А существуют украинские площадки, где можно купить или продать украинские сайты? Просто хотелось бы посмотреть что люди предлагают у нас.
Все украинские сайты, продаются на: pr-cy, cy-pr, telderi и на разных форумах. Что касается украинских бирж, то да встречал, но они очень убогие и заброшены. Даже если украинец создает что-то, то он в первую очередь ориентируется на Россию, а уже потом на другие страны. Например telderi: биржа российская, но создатели украинские (это можно судить по адресу у WM аттестате, где они написали Севастополь/Украина).
 
А существуют украинские площадки, где можно купить или продать украинские сайты? Просто хотелось бы посмотреть что люди предлагают у нас.
В Украине, разве, что можно посмотреть сайты, на: aukro и olx. Да и на этих площадках, очень мало предложений, и большинство с завышенными ценами.
 
Останнє редагування модератором:
Статус
Закрита.
Назад
Зверху