Інсайдерська торгівля

  • Автор теми Neron
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Neron

Neron

Пользователи
Реєстрація
12.04.2014
Повідомлення
384
Репутація
24
Вік
33
Хто такий інсайдер, що таке інсайдерська інформація і торгівля?

Інсайдер - людина, яка володіє інформацією, в тій чи іншій мірі закритою, комерційно цінною. Інсайдер може бути співробітником компанії, яка надає послуги і доходи, пов'язані із закритою інформацією, відомостями.

Інсайдерська інформація - це секретна службова інформація, яка може вплинути на ресурси та стан компанії, наприклад, на ринкову ціну її акцій.

Інсайдерська торгівля - торгівля між великими акціонерами, особами, які володіють закритою інформацією з метою отримати дохіду.
Інсайдерська торгівля має дві форми:
• юридично законна торгівля цінними активами компанії;
• незаконна торгівля, заснована на інсайдерській інформації.
Перша форма є досить простою - працівники допускаються до торгівлі паперами, відповідно до публічно доступної інформації. Незаконна форма інсайдерської торгівлі, з іншого боку, заснована на укладенні угод з використанням інформації, яка не доступна для громадськості.
Юридичний тип інсайдерської інформації належить до купівлі цінних паперів у вашій компанії. Це абсолютно законна операція. Торгувати паперами компанії, в якій ви працюєте, дозволено. Однак є тонка грань між юридичною інсайдерською торгівлею і незаконною торгівлею. Причини для покупки або продажу акцій повинна знати громадськість, ви не можете здійснювати операції на основі конфіденційної інформації. Нарешті, ви повинні повідомляти про всю інсайдерську торгівлю акціями з використанням відповідних форм звітності.
Незаконний тип інсайдерської торгівлі - це, наприклад, якщо ви знаєте, що компанія стане банкрутом, і продаєте акції до того, як це стане доступною громадськості. Це є незаконним типом інсайдерської торгівлі. Ви можете бути винними в незаконній торгівлі інсайдерської інформації «в руках» людини з секретною інформацією.
Інший приклад такої інформації, наприклад, відомості про майбутню зміну керівництва, про випуск нових продуктів або впровадженні нових технологій, про злиття і т.д. Інсайдерами визнаються особи, що мають доступ до тієї чи іншої корисної інформації і непредназначеної для публічного розкриття. Зазвичай ними є керівництво компанії, акціонери, працівники, що мають доступ до обробки інформації (юристи, аудитори, оператори та ін).

Фондовий ринок і інсайд
В Україні махінації та шахрайство на фондовому ринку - лише в майбутньому (як стверджують «біржовики» та фахівці з безпеки). Який метод маніпулювання цим ринком найбільш вірогідний? - Біржовий спам заклики купувати-продавати акції, лоти, не замовлені покупцями. Поки це ще не небезпечно, населення ще не реагує, як у деяких країнах, на поточні «фронтові (біржові)» зведення.

Канали інсайдерської інформації
Частими причинами розголошення комерційної та службової інформації є:
• відсутність відповідальності співробітників за зберігання цінної інформації:
• неконтрольований допуск до цінної інформації осіб;
• порушення правил документообігу;
• відсутність правил пріоритетного доступу;
• порушення правил внутрішнього розпорядку;
• недотримання режиму охорони об'єкта;
• слабкий захист інформаційних каналів;
• аморальна поведінка співробітників організації;
• поганий контроль, погано організована служба інформаційної безпеки.
Найбільш часто використовуваними каналами витоку інформації є:
• співробітники, що мають доступ до потрібної інформації;
• файли, які містять інформацію;
• технічні засоби та системи переробки інформації.

Будь-які відомості потребують захисту і необхідне недопущення значних погіршень крадіжки особистих даних, так і повідомлення персоналу організації про правила безпеки і відповідальності, необхідно вести тренінг і контролінг.
 
На инсайдерской информации, хоть и говорят, что не хорошо зарабатывать, однако ей пользуются и немало инвесторов и трейдеров зарабатывают благодаря ей по всему миру. Даже есть такая поговорка, что если у тебя есть инсайдерская информация, то не надо ей пользоваться, надо её подарить другу. Смысл в том, что если надзорным органам станет известно, что заработать получилось на компании и вы обладали инсайдерской информацией, то будут проблемы с законом, а если скажете другу, то, если вы ему аккуратно сообщите, без посторонних ушей, тогда будет большая вероятность, что никто не заподозрит его. А когда время подойдёт и у друга появится такая информация он уже поможет вам.
 
Станислав, Чаще всего, его просто продают тому, кто готов ее купить и на ней заработать.
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху