Інсайдерська торгівля

  • Автор теми Neron
  • Дата створення
Статус
Закрита.
Neron

Neron

Пользователи
Реєстрація
12.04.2014
Повідомлення
311
Репутація
23
Вік
31
Хто такий інсайдер, що таке інсайдерська інформація і торгівля?

Інсайдер - людина, яка володіє інформацією, в тій чи іншій мірі закритою, комерційно цінною. Інсайдер може бути співробітником компанії, яка надає послуги і доходи, пов'язані із закритою інформацією, відомостями.

Інсайдерська інформація - це секретна службова інформація, яка може вплинути на ресурси та стан компанії, наприклад, на ринкову ціну її акцій.

Інсайдерська торгівля - торгівля між великими акціонерами, особами, які володіють закритою інформацією з метою отримати дохіду.
Інсайдерська торгівля має дві форми:
• юридично законна торгівля цінними активами компанії;
• незаконна торгівля, заснована на інсайдерській інформації.
Перша форма є досить простою - працівники допускаються до торгівлі паперами, відповідно до публічно доступної інформації. Незаконна форма інсайдерської торгівлі, з іншого боку, заснована на укладенні угод з використанням інформації, яка не доступна для громадськості.
Юридичний тип інсайдерської інформації належить до купівлі цінних паперів у вашій компанії. Це абсолютно законна операція. Торгувати паперами компанії, в якій ви працюєте, дозволено. Однак є тонка грань між юридичною інсайдерською торгівлею і незаконною торгівлею. Причини для покупки або продажу акцій повинна знати громадськість, ви не можете здійснювати операції на основі конфіденційної інформації. Нарешті, ви повинні повідомляти про всю інсайдерську торгівлю акціями з використанням відповідних форм звітності.
Незаконний тип інсайдерської торгівлі - це, наприклад, якщо ви знаєте, що компанія стане банкрутом, і продаєте акції до того, як це стане доступною громадськості. Це є незаконним типом інсайдерської торгівлі. Ви можете бути винними в незаконній торгівлі інсайдерської інформації «в руках» людини з секретною інформацією.
Інший приклад такої інформації, наприклад, відомості про майбутню зміну керівництва, про випуск нових продуктів або впровадженні нових технологій, про злиття і т.д. Інсайдерами визнаються особи, що мають доступ до тієї чи іншої корисної інформації і непредназначеної для публічного розкриття. Зазвичай ними є керівництво компанії, акціонери, працівники, що мають доступ до обробки інформації (юристи, аудитори, оператори та ін).

Фондовий ринок і інсайд
В Україні махінації та шахрайство на фондовому ринку - лише в майбутньому (як стверджують «біржовики» та фахівці з безпеки). Який метод маніпулювання цим ринком найбільш вірогідний? - Біржовий спам заклики купувати-продавати акції, лоти, не замовлені покупцями. Поки це ще не небезпечно, населення ще не реагує, як у деяких країнах, на поточні «фронтові (біржові)» зведення.

Канали інсайдерської інформації
Частими причинами розголошення комерційної та службової інформації є:
• відсутність відповідальності співробітників за зберігання цінної інформації:
• неконтрольований допуск до цінної інформації осіб;
• порушення правил документообігу;
• відсутність правил пріоритетного доступу;
• порушення правил внутрішнього розпорядку;
• недотримання режиму охорони об'єкта;
• слабкий захист інформаційних каналів;
• аморальна поведінка співробітників організації;
• поганий контроль, погано організована служба інформаційної безпеки.
Найбільш часто використовуваними каналами витоку інформації є:
• співробітники, що мають доступ до потрібної інформації;
• файли, які містять інформацію;
• технічні засоби та системи переробки інформації.

Будь-які відомості потребують захисту і необхідне недопущення значних погіршень крадіжки особистих даних, так і повідомлення персоналу організації про правила безпеки і відповідальності, необхідно вести тренінг і контролінг.
 
С

Станислав

Пользователи
Реєстрація
05.05.2015
Повідомлення
17
Репутація
3
Вік
36
На инсайдерской информации, хоть и говорят, что не хорошо зарабатывать, однако ей пользуются и немало инвесторов и трейдеров зарабатывают благодаря ей по всему миру. Даже есть такая поговорка, что если у тебя есть инсайдерская информация, то не надо ей пользоваться, надо её подарить другу. Смысл в том, что если надзорным органам станет известно, что заработать получилось на компании и вы обладали инсайдерской информацией, то будут проблемы с законом, а если скажете другу, то, если вы ему аккуратно сообщите, без посторонних ушей, тогда будет большая вероятность, что никто не заподозрит его. А когда время подойдёт и у друга появится такая информация он уже поможет вам.
 
WebBiz

WebBiz

Вождь
Команда форуму
Администратор
Реєстрація
11.03.2014
Повідомлення
1,555
Репутація
212
Вік
33
Станислав, Чаще всего, его просто продают тому, кто готов ее купить и на ней заработать.
 
Статус
Закрита.
Зверху