Інсайдерська торгівля

Тема в разделе 'Инвестиции у фондовый рынок', создана пользователем Neron, 11 авг 2014.

 1. Neron
  TopicStarter Overlay
  Оффлайн

  Neron Прописан на форуме Пользователь

  Регистрация:
  12.04.14
  Сообщения:
  263
  Симпатии:
  20
  Пол:
  Мужской
  Хто такий інсайдер, що таке інсайдерська інформація і торгівля?

  Інсайдер - людина, яка володіє інформацією, в тій чи іншій мірі закритою, комерційно цінною. Інсайдер може бути співробітником компанії, яка надає послуги і доходи, пов'язані із закритою інформацією, відомостями.

  Інсайдерська інформація - це секретна службова інформація, яка може вплинути на ресурси та стан компанії, наприклад, на ринкову ціну її акцій.

  Інсайдерська торгівля - торгівля між великими акціонерами, особами, які володіють закритою інформацією з метою отримати дохіду.
  Інсайдерська торгівля має дві форми:
  • юридично законна торгівля цінними активами компанії;
  • незаконна торгівля, заснована на інсайдерській інформації.
  Перша форма є досить простою - працівники допускаються до торгівлі паперами, відповідно до публічно доступної інформації. Незаконна форма інсайдерської торгівлі, з іншого боку, заснована на укладенні угод з використанням інформації, яка не доступна для громадськості.
  Юридичний тип інсайдерської інформації належить до купівлі цінних паперів у вашій компанії. Це абсолютно законна операція. Торгувати паперами компанії, в якій ви працюєте, дозволено. Однак є тонка грань між юридичною інсайдерською торгівлею і незаконною торгівлею. Причини для покупки або продажу акцій повинна знати громадськість, ви не можете здійснювати операції на основі конфіденційної інформації. Нарешті, ви повинні повідомляти про всю інсайдерську торгівлю акціями з використанням відповідних форм звітності.
  Незаконний тип інсайдерської торгівлі - це, наприклад, якщо ви знаєте, що компанія стане банкрутом, і продаєте акції до того, як це стане доступною громадськості. Це є незаконним типом інсайдерської торгівлі. Ви можете бути винними в незаконній торгівлі інсайдерської інформації «в руках» людини з секретною інформацією.
  Інший приклад такої інформації, наприклад, відомості про майбутню зміну керівництва, про випуск нових продуктів або впровадженні нових технологій, про злиття і т.д. Інсайдерами визнаються особи, що мають доступ до тієї чи іншої корисної інформації і непредназначеної для публічного розкриття. Зазвичай ними є керівництво компанії, акціонери, працівники, що мають доступ до обробки інформації (юристи, аудитори, оператори та ін).

  Фондовий ринок і інсайд
  В Україні махінації та шахрайство на фондовому ринку - лише в майбутньому (як стверджують «біржовики» та фахівці з безпеки). Який метод маніпулювання цим ринком найбільш вірогідний? - Біржовий спам заклики купувати-продавати акції, лоти, не замовлені покупцями. Поки це ще не небезпечно, населення ще не реагує, як у деяких країнах, на поточні «фронтові (біржові)» зведення.

  Канали інсайдерської інформації
  Частими причинами розголошення комерційної та службової інформації є:
  • відсутність відповідальності співробітників за зберігання цінної інформації:
  • неконтрольований допуск до цінної інформації осіб;
  • порушення правил документообігу;
  • відсутність правил пріоритетного доступу;
  • порушення правил внутрішнього розпорядку;
  • недотримання режиму охорони об'єкта;
  • слабкий захист інформаційних каналів;
  • аморальна поведінка співробітників організації;
  • поганий контроль, погано організована служба інформаційної безпеки.
  Найбільш часто використовуваними каналами витоку інформації є:
  • співробітники, що мають доступ до потрібної інформації;
  • файли, які містять інформацію;
  • технічні засоби та системи переробки інформації.

  Будь-які відомості потребують захисту і необхідне недопущення значних погіршень крадіжки особистих даних, так і повідомлення персоналу організації про правила безпеки і відповідальності, необхідно вести тренінг і контролінг.
 2. Станислав
  Оффлайн

  Станислав Новичек Пользователь

  Регистрация:
  05.05.15
  Сообщения:
  17
  Симпатии:
  3
  Пол:
  Мужской
  На инсайдерской информации, хоть и говорят, что не хорошо зарабатывать, однако ей пользуются и немало инвесторов и трейдеров зарабатывают благодаря ей по всему миру. Даже есть такая поговорка, что если у тебя есть инсайдерская информация, то не надо ей пользоваться, надо её подарить другу. Смысл в том, что если надзорным органам станет известно, что заработать получилось на компании и вы обладали инсайдерской информацией, то будут проблемы с законом, а если скажете другу, то, если вы ему аккуратно сообщите, без посторонних ушей, тогда будет большая вероятность, что никто не заподозрит его. А когда время подойдёт и у друга появится такая информация он уже поможет вам.
 3. WebBiz
  Оффлайн

  WebBiz Вождь Команда форума Администратор

  Регистрация:
  11.03.14
  Сообщения:
  1.289
  Симпатии:
  178
  Пол:
  Мужской
  Станислав, Чаще всего, его просто продают тому, кто готов ее купить и на ней заработать.

Поделиться этой страницей

Просматривают тему (Пользователей: 0, Гостей: 0)