Як тримати гроші в 17 різних валютах всього на одному рахунку

  • Автор теми WebBiz
  • Дата створення
Статус
Закрита.
WebBiz

WebBiz

Вождь
Команда форуму
Администратор
Реєстрація
11.03.2014
Повідомлення
1,576
Репутація
213
Вік
34
Автор: Марк Свобода (редактор проекту Суверенна Людина)

Виявляється цілком можливо мати можливість тримати свої гроші в 17-ти різних валютах на одному рахунку !
Мене в свій час цей факт навіть дещо вразив, тому я вирішив зробити детальний аналіз для українського інвестора. Висновки поки - самі утішні ))
---------------------
За родом моєї діяльності і захоплень люди часто запитують мене - в якій валюті краще тримати свої заощадження?

Повна відповідь тут, звичайно, вийде досить розлогою... Коротенько, для захисту своїх заощаджень я віддаю перевагу відчутним речам, таким як нерухомість або дорогоцінні метали. Але проте, ми змушені мати принаймні частину своїх заощаджень у валюті тієї країни, в якій перебуваємо. І тримати ці гроші нам теж доводиться не просто під матрацом, а у фінансовій установі, яка підключена до фінансової системи.

Мати ж іноземну валюту буває не так просто як домашню, особливо якщо справа стосується не стандартних долара і євро.

Але варіанти є. І які ж?

У мене, майже по необхідності, є рахунки у багатьох країнах світу. Звичайна ж людина, я вважаю повинна мати принаймні один іноземний банківський рахунок, бажано сильної банківської юрисдикції. При цьому це не повинно ніяк бути пов'язано з приховуванням доходів; це радше страховка проти дурості і особистих амбіцій тих, хто керують більшістю наших країн.

Найчастіше люди вибирають за кордоном саме банківські рахунки, і вибирають ту валюту, яка, як вони вважають, захищена більше, ніж домашня. Рубль, наприклад, за останній рік втратив 20% по відношенню до долара, казахстанський тенге також втратив ті ж 20%, але тільки не за рік, а за один єдиний січневий день. Ну а гривня взагалі досі ще в штопорі.

Для більшості людей, один добре організований і продуманий іноземних рахунок - відмінний захист, якщо, звичайно, ви серйозно поставитеся до вибору юрисдикції банку і валюти, в якій будете зберігати гроші.

Але що, якщо ви, наприклад, сьогодні, віддаєте перевагу тримати свої заощадження в доларах, потім через півроку вирішите, що євро тепер вам підходить краще, а через якийсь час усвідомлюєте, що юань виглядає куди більш привабливо? Звичайно, мати рахунки у всіх цих країнах і перекидати гроші між ними було б дуже незручно і недешево.

Існує куди більш просте і елегантне рішення цієї проблеми. Це - брокерські рахунки. Ті, маючи які, ви можете купувати і продавати акції компаній.

Interactive Brokers (США), Saxo Bank (Данія - Європа), та Boom Securities (Гонконг) дозволяють користувачам, при бажанні, декількома натисненнями мишки, змінити "базову валюту рахунку. У всіх трьох випадках відкриття рахунків відбувається НЕ в Росії, Україні, а російськомовна підтримка (якщо вона є) допомагає лише в відкриття рахунку, а також при виникненні будь-яких подальших питань.

При цьому відкривати брокерські рахунки як правило справа куди більш проста, ніж відкривати банківські рахунки (мій особистий досвід), і при цьому ніде не потребує особистої присутності.

Як же це працює?

Припустимо ви відкрили рахунок у Interactive Brokers (як це зробити, детальніше внизу) і поповнили рахунок 10 000 $. Після цього ви купили акцій Яндекса на суму в 5000$, а залишок вирішили тримати в Норвезькій кроні. В налаштуваннях облікового запису, ви просто міняєте базову валюту з доларів на крону, і на наступний день ваш баланс становить вже не 5000 доларів, а 30 000 норвезьких крон (при поточному курсі 1 до 6), при цьому, вам вже не важливо впаде долар по відношенню до крони чи ні - ваші заощадження на цьому рахунку у вас саме в кронах, і у вас завжди буде залишатися саме 30 000 крон. Ви можете робити такі перемикання стільки разів, скільки вам забажається, так часто, як вам забажається, при цьому, без будь-яких зборів і штрафів.

Трохи правил: при відкритті БАНКІВСЬКОГО рахунку вам необхідно протягом одного місяця повідомити про це податкову, при відкритті ж БРОКЕРСЬКОГО рахунку, цього скоріше за все робити не треба, але однозначної думки у фахівців тут немає. При цьому, цілком можливо, що вам доведеться все ж повідомити в податкову про відкриття цього рахунку, навіть якщо офіційно це не потрібно, у разі якщо переказ (а переказ буде із-за кордону) ви будете робити через звичайний банківський переказ (залежить від вашого банку - він зажадає від вас ловідки про повідомлення податкової чи ні)

Отже, на мій погляд, найбільш логічні варіанти брокерських компаній:
1) Який-небудь російський брокер, чи український брокер.

Багато російських брокерів (наприклад, такі як БКС) мають свої дочки на Кіпрі, через які вони і торгують на зовнішніх ринках. Таких багато, але я всерйоз ні один не розглядав, так як вибір країн, на яких можна буде придбати акції, буде мінімальний (швидше всього лише США), також, як і вибір валют для зберігання своїх коштів (долар, може євро). Підійде тим, хто хоче купити акцій на російському ринку і тримати гроші в рублях (і можливо, ще доларах/євро)

2) Interactive brokers (IB).
Американська контора. Найбільший онлайн брокер у світі. Однозначно, найдешевший з тих, що мені відомі. Користуюся їхніми послугами вже не перший рік і в загальному то не відчув ніяких проблем, крім неінтуїтивної торгової платформи, до якої потрібно звикати.

При відкритті рахунку в IB, ви відкриваєте рахунок саме в США, а російськомовна підтримка (подробиці далі) лише допомагає з документами. Те ж саме відноситься і до всіх інших варіантів, описаних нижче - рахунки відкриваються не на території Росії, чи України.

Мінімальний поріг для відкриття рахунку: 10 000 $, або 3 000 $ якщо вам менше 27 років.

Документи необхідні для відкриття рахунку: Тут все дуже стандартно - копії паспорта, водійських прав, документ, що підтверджує адресу (наприклад, рахунки за комунальні послуги) або банківська виписка.

Російськомовна підтримка: До мого повного подиву, у них тепер є російськомовна підтримка в Талліні, що складається з 2-х людей, з ким я і поспілкувався.

Де зберігаються кошти: досить важливий елемент, так як ваші гроші зберігаються в банках, і досить важливо знати ДЕ ж вони зберігають ваші кошти і наскільки ці банки надійні. Так що трохи контролю тут не завадить. InteractiveBrokers зберігають свої кошти по частинах у багатьох найбільших банках США - не ідеальний варіант звичайно, але в цілому сама компанія відома своєю консервативністю і тим, що не ризикує клієнтськими грошима.

Доступні Валюти: Долар США (USD), Австралійський долар (AUD), Євро (EUR), Японська ієна (JPY), Шведська крона (SEK), Швейцарський франк (CHF), Чеська крона (CZK), Норвезька крона (NOK), Китайський юань (CNH), Канадський долар (CAD), Британський фунт стерлінгів (GBP), Мексиканське песо (MXN), Гонконгський долар (HKD), Новозеландський долар (NZD), Угорський форинт (HUF), Данська крона (DKK), Сінгапурський долар (SGD)

Доступні ринки для торгівлі: США, Канада, Мексика, Австрія Бельгія, Франція, Німеччина, Італія, Нідерланди, Норвегія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, Австралія, Гонконг, Індія, Японія, Сінгапур.

Величезний вибір країн для торгівлі, що включає всі без винятку основні світові ринки. Теж саме стосується і набору валют.

3) SaxoBank.
Виключно онлайн банк з Данії зі своїм брокерським відділенням. Пішов ще далі, ніж InteractiveBrokers і відкрив у Москві ціле представництво (єдина серед країн СНД), куди можна прийти і проконсультуватися по всім наявним у вас питанням.

Мінімальний поріг для відкриття рахунку: 10 000 $.

Документи, які необхідні для відкриття рахунку: все згідно датського законодавства. Необхідні лише копія паспорта та водійських прав.

Російськомовна підтримка: Російське представництво відкрито у Москві, що є величезною перевагою для тих, хто віддає перевагу особистому спілкуванню при відкритті рахунку. Мені без зусиль вдалося туди додзвонитися і дуже продуктивно поспілкуватися з Анастасією, яка з задоволенням відповіла на всі мої численні запитання, за що їй велике спасибі.

Де зберігаються кошти: в європейських банках - наприклад рублі зберігаються в NordeaBank, Данія. Євро і долари - в DeutscheBank.

Доступні Валюти: Гонконгські долари, фунти стерлінгів, Євро, Швейцарський франк, Канадські долари, Угорський форинт, Чеські крони, Норвезькі крони, Новозеландські долари, Сингапурські долари, Турецька ліра, Ізраїльські шекелі, південноафриканський ренд, дирхами ОАЕ, Японська ієна, і навіть рублі.

Доступні ринки для торгівлі: Австрія, Бельгія, Чеська Республіка, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Італія, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Швейцарія, Великобританія, США, Канада, Гонконг, Сінгапур, Австралія, Японія, ПАР.

Більш ніж вражаючий вибір ринків, особливо в Європі, і цілком пристойний вибір валют.
 
Останнє редагування:
4) Boom Securities.
Більше підійде тим, хто збирається інвестувати в зростаючий азіатський ринок і знає англійську мову, так як вся підтримка там виключно англійською (якщо не вважати мандаринського і кантонського).

Мінімального порогу для відкриття рахунку: немає

Документи необхідні для відкриття рахунку: для українців такі ж, як і для всіх інших національностей і дуже схожі на всі вище перелічені - копія паспорта та документа, що підтверджує адресу (рахунки за комунальні послуги). Розписатися в присутності нотаріуса на анкеті.

Російськомовної підтримка: немає

Де зберігаються кошти: у банках Гонконгу, так що тут має бути все в порядку.

Доступні Валюти: Американські долари, Гонконгські долари, Сингапурські долари, Японські ієни, Китайський Юань, Австралійські долари

Доступні ринки для торгівлі: Гонконг, Китай, США, Японія, Корея, Сінгапур, Автралия, Таїланд, Тайвань, Індонезія, Малайзія, Філіппіни

Цікава відмінність цього брокера в тому, що він пропонує відсотки за грошовим залишком в деяких валютах (Гонконгський долар, Американський долар, Австралійський долар), але не розраховуйте на цьому розбагатіти - відсотки зовсім невеликі.

У чому ж недолік брокерських рахунків порівняно з банківськими? Повинен же бути якийсь недолік!

У брокерських рахунках як правило не можна покласти гроші на класичний депозит - тобто отримувати відсотки за вкладом (крім Boom). Але за вкладами в розвинених країнах, ставки і так наближаються до нуля, так що ця втрата не така вже і велика. І друге, ці вклади не гарантовані державами, тому вибір надійного брокера (прим. - тільки що дізнався що в SAXO bank вклади гарантовані до 100 000 євро !)- це заняття не менш важливе, ніж вибір надійного банку. Аналіз тут приблизно схожий на аналіз банків, про який ми писали раніше. Всі три брокера пережили фінансову кризу 2008 року без проблем, що говорить про їх запас надійності. З більш детальним аналізом я повернуся пізніше.

На закінчення скажу, що хоч всі ці брокери і призначені в першу чергу, для торгівлі акціями і торгівлі на різниці курсів валют, там ви можете тримати свій капітал, перемикаючись з однієї валюти в іншу за вашим бажанням, і при цьому ніхто вас не змусить зробити жодної операції, якщо ви самі цього не хочете.
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху