"Правильна" ціна за сайт

  • Автор теми Got
  • Дата створення
Статус
Закрита.
G

Got

Новичок
Реєстрація
17.10.2014
Повідомлення
8
Репутація
0
Вік
43
Передмова

Нещодавно попросили мене допомогти з одним сайтом. Стоматологічна клініка. Спілкувався з директором. Показала поточний сайт, недопрацьований, страшний і корявий, скаржилася, що вклалася в нього 17 тис. І всеж залишилося багато правок.

Сайт відверто страшний, зроблено з порушенням технології виробництва (в моєму розумінні того, як це треба робити). І я абсолютно розумію незадоволення клієнта роботою.

З іншого боку, що можна було очікувати, якщо в одній особі вона хотіла отримати програміста, копірайтера, дизайнера, тестувальника і менеджера? Якій нормальній людині прийде в голову думка лікувати карієс у хірурга і у нього просити відбілювання зубів?

Другий момент який напружує - ціна. Мене запитали чи вартий такий сайт таких грошей? - Ні звичайно. Але... у відносинах дві сторони. Валити всі проблему на одну строну немає сенсу. Вартість роботи зазвичай рахується від витрат часу. Ніхто до лікаря не приходить і не пропонує заплатити за результат "якщо він сподобається". І мені вона запропонувала зробити всю роботу але з оплатою за результат. :) Природно відмовився.

Проблема

Оцінюючи всю складність її проекту, її бажань, розумію, що менше ніж за 30 братися за таку роботу немає сенсу. Мінімум 2 місяці роботи. Швидше всього 3-4, та ще купа правок буде. Дуже мало ймовірно що клієнт відразу сформулює чітко задачу, мало ймовірно що жінка здатна відразу зрозуміти чого хоче :). В добавок купа спілкувань з клієнтом. Просто тому що вона некомпетентна людина, треба багато пояснювати, пропонувати варіанти, обговорювати, доводити, узгоджувати. І скрізь потрібні особисті зустрічі.

Тобто маємо: 2-3 міс. роботи, 3-4 фахівця, багато витраченого особистого часу і зусиль на ведення клієнта. З потенційний 30 тис. грн мінімум 50% іде на гонорари фахівцям. + Витрати на додаткові правки, які ОБОВ'ЯЗКОВО з'являться, тому що клієнт щось забув, не зрозумів, попросив виправити. Разом чистого навару за два (у кращому випадки) місяці роботи максимум 10-13 тис. грн. І купа нервування з командою розробки і клієнтом

Чесно скажу, на мій погляд такі зусилля таких грошей не коштують. Але хтось зі мною не погодиться.

Але найголовніше. Клієнт на це не погодиться. 30 тис. грн?! О_о І істерика - "я вже заплатила 17 тис. грн!!!"

Проблема 2

Розробка сайтів малорентабельне заняття. Фактично зараз процвітає, виживає тільки клепання шаблонних стандартних сайтів. Іноді ці готові коробкові сайти підносять як ексклюзив, щоб потішити самолюбство клієнта. Іноді для цього навіть фарбують шапку сайту в новий колір. Щоб підкреслити "унікальні особливості бренду" (це реально було написано в ТЗ :))

Причин цьому декілька. Безграмотність в області інтернет-маркетингу, нерозуміння навіщо робити добре, перенасичення ринку студентами-програмістами, горе-дизайнерами та ін. Та й загальна ситуація в країні позначається. І частково моя участь на цьому форумі пов'язано з бажанням хоч трохи зменшити потік клієнтів з нудними проектами.

Вартість таких розробок 10-15 тис. грн. Про ефективність сайту говорити не доводиться. У мене, як у людини, яка займається просуванням сайтів, вже накопичилося статистика по таким творінням. У кращому випадки, ці шаблонні сайти добре заповнені (і то якщо робить це сам клієнт). Фактично половина клієнтів з такими сайтами можуть сміливо їх викинути (або терміново зайнятися наповненням, доробкою).

І звідси проблема описана в самому початку. Коли клієнт намагається реально зробити ексклюзив на основі шаблону. :) І їй навіть готові допомогти за її гроші :)

Фактично щоб зробити щось більш менш ефективне, щоб напружити звивини над проектом, продумати маркетинг на стадії розробки - одним словом, щоб зробити нормальний сайт як частину бізнес-процесу (а не баласт, яким він частіше буває), потрібно мінімум 30 тис. грн. Торік ставив від 15 тис. грн. Але зараз розумію - 30.

Питання

Яку частки з бюджету на розробку сайту ви вважаєте "справедливою" прибутком розробника? 20%, 50%, 80%?
 
Здається Вас більше засмучує некомпетентність замовника ніж кінцевий прибуток. А щодо відсотків то тут все залежить від того скільки роботи Ви робите самостійно.
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху