Погана економія: помилки тих, хто намагається зберегти гроші

  • Автор теми nikone
  • Дата створення
nikone

nikone

Команда форуму
Модератор
Реєстрація
25.02.2016
Повідомлення
238
Репутація
28
Вік
38
Всі ми прагнемо економити. Але важливо усвідомлювати, що економія буває різною. Далеко не в кожному випадку вона виправдана, корисна і потрібна. Давайте розбиратися, що таке погана економія і як її уникнути.
Ми виділили 5 основних видів неправильної економії:
  1. Без кінця шукати кращі умови. Будь-яка відносно велика покупка викликає у вас занепокоєння, що «десь ціна ще нижча». Це стосується планування відпустки, покупки взуття, вибору банківського вкладу... Ідея «не упустити вигоду» стає нав'язливою, а на пошук кращого варіанту йдуть години і дні. Бували в схожій ситуації? Потрібно усвідомити, що ресурси, які ви витрачаєте на пошук кращих умов, не повинні бути більші отриманої вигоди. Як це зробити? Порахуйте, скільки коштує ваш час. А потім порахуйте, скільки годин ви витрачаєте на пошук ідеальної пропозиції. Можливо, більше сенсу було б присвятити цей час додатковій роботі? При цьому ми ні в якому разі не говоримо, що не потрібно порівнювати ціни і читати відгуки. Але важливо вміти вчасно зупинитися.
  2. Купувати занадто дешеві або занадто дорогі товари. Часто ви чули фразу «я не настільки багатий, щоб купувати дешеві речі»? Але, як не парадоксально, більшість людей саме так і поступає. Люди ж з доходом вище середнього грішать іншим: купують виключно дорогі речі, вважаючи, що вони апріорі якісніші. Не порівнюючи їх з іншими товарами і послугами. Щоб не впадати ні в одну з крайнощів, не дозволяйте, щоб ціна ставала визначальним фактором при покупці. Дивіться на сам товар, на його функції і якість. Якщо більш висока ціна дійсно виправдана, то скупитися не варто.
  3. Купувати не надто потрібний товар зі знижкою. На цей випадок запам'ятайте одне просте правило. Кожен раз, коли вам хочеться купити товар по «суперакції», задавайте собі питання: купив би я це без знижки? Якщо відповідь ні - не беріть товар, якою б величезною не була економія.
  4. Витрачати гроші, намагаючись їх заощадити. Деякі в своєму прагненні заощадити, не помічають, як витрачають тільки більше. Наприклад, їдуть на заправку на іншій стороні міста, де бензин коштує на 1 грн. дешевше, спалюючи при цьому паливо на набагато більшу суму. Цей вид «поганої» економії перегукується з першим. Завжди помічайте, скільки ресурсів ви витратите, щоб заощадити, щоб приймати правильні рішення.
  5. Економити «на сірниках». Ми багато писали про «ефект латте» і вважаємо, що він дійсно працює. Коротко суть ефекту можна описати так: маленькі щоденні витрати пробивають пролом в бюджеті, якщо дивитися на них в масштабах, наприклад, року. Але важливо знати, що цей ефект має значення при двох умовах:

  • Ви розібралися зі своїми основними витратами, регулярно їх аналізуєте і оптимізуєте. Адже якщо ваш бюджет складається в основному з дірок, то, погодьтеся, немає сенсу економити «на сірниках». Потрібно розбиратися з постійними витратами. І найкраще почати з регулярної фіксації своїх витрат. У цьому вам допоможе Домашня бухгалтерія.
  • Ви впевнені, що цю дрібну витрату можна легко викреслити з вашого життя і це не позначиться на її якості. Наприклад, якщо без чашечки ароматної кави вранці ви не можете повноцінно працювати протягом дня, то, ймовірно, не варто собі відмовляти в ній.
⠀⠀Знаєте ще якісь приклади поганої економії? Розкажіть про це нижче в тем.
 
Останнє редагування:

Схожі теми

Назад
Зверху