Купівля монет і злитків із золота та срібла за кордоном

  • Автор теми Wenya
  • Дата створення
Статус
Закрита.
W

Wenya

Новичок
Реєстрація
29.09.2014
Повідомлення
3
Репутація
0
Вік
39
Не секрет, що в країнах з відсталою економікою і політичним ладом якою є і Україна - купівельна спроможність населення нижча, а ціни на більшість товарів вищі. Здавалося б, повинно бути все навпаки, де бідніші люди там і ціни нижчі, але такі закони економіки.

Часом інвестиційні монети вироблені з українського золота і срібла на території України коштують дорожче, ніж західні монети продаються тут же, а на заході монети Українського виробництва дешевші ніж у нас. Відкинувши цей парадокс можна просто помітити: на заході інвестиційні монети і злитки коштують дешевше.

Давайте обговоримо, де можна/варто купувати монети на заході? Чи варто купувати злитки? Як, в якій кількості можна ввезти монети на територію України? Чи можна зберігати монети там, чи є в цьому сенс?

Поділіться досвідом.

З приводу покупки я поки знаю лише 2 варіанти:
- купівля золота в Дьюті Фрі ОАЕ
- купівля на Kitco.com
 
На території ОАЕ можна купити дешевше, ніж в дьюті фрі... проблема не де купити, проблема як привезти це в Україну.
 
А на сколько реально купить такие монеты за границей ? Кто нибудь покупал ? Очень интересно...
 
Да вот еще не покупал. Но если посмотреть на стоимость доставки слитков с сайта Kitco.com, то становится понятно, что это не выгодное дело для "простых смертных", которые покупают не очень много. Лучше уж купить золотых/серебряных монет в украинских банках.
 
На території ОАЕ можна купити дешевше, ніж в дьюті фрі... проблема не де купити, проблема як привезти це в Україну.
А що каже закон про це?

- Чи можна ввозити злитки, якщо так, то скільки без мита і що є критерієм (вага і проба або вартість покупки)
- Чи можна ввозити монети, якщо так, то знову таки скільки без мита?

Якщо легально можна ввозити на суму X або вага X, то в принципі можна ввозити малими партіями але часто, т. як ОАЕ туристичний напрямок.
 
У листопаді буду у відрядженні в Європі, думаю прихопити з відти кілька срібних монет. Ясна річ покупку 1-5 монет декларувати не буду. Чи потрібно декларувати купівлю туби (20 шт) листя/філармоників/панд? Досі проходити через "червоний" коридор не доводилося - який порядок дій? Як я розумію, по прильоту в Україну потрібно буде заповнити декларацію, вказати в ній, що монети придбані для особистого користування і з документами по оплаті (не більше 1000 євро) рухати до митників?
 
Деякі унцові монети можна купувати за кордоном в нумізматичних крамницях. При відношенні до монет з дефектами, навіть з дрібними царапинками і цятками, як до нумізматичної некондиції, як до "не колекційних" такі сучасні монети часто можна зустріти в магазинчиках і т.п. досить дешево, що принципово - навіть нижче біржової ціни металу. Мова в першу чергу йде про всякі малотиражні грошики, гусики та ін.
Іноді ходові монети, ті , що продаються тубами, теж бувають з браком. Якщо це заводський брак, то вони і надсилаються відразу прямим дилером на фабрику, на заміну. Якщо браковані ж "тубіровані" монети все-таки виявляються у продажу, як пояснювали в магазині, це також якимось чином постраждалі монети в подальшому, другі руки, і вони теж йдуть нижче звичної вартості.
 
Статус
Закрита.
Назад
Зверху